Pielęgnacja podłóg drewnianych z lakierem bona

Dbanie o drewnianą podłogę wymaga znajomości pewnych podstawowych reguł. Na szczęście nie są one trudne do zapamiętania, zaś pamiętając o nich, możemy być pewni, że nasza podłoga odwdzięczy się nam pięknym połyskiem i nienagannym wyglądem. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta dotyczących czyszczenia, o ile są podane.

Lakiery bona przeciwdziałają matowieniu podłóg

lakier bona Jeśli polerowanie nie przywróci już połysku, może być konieczne ponowne woskowanie. Jeśli tak, zastosuj środek czyszczący i wosk w płynie specjalnie do podłóg drewnianych. Zastosuj wosk równomiernie, pozostaw podłogę do wyschnięcia i nabłyszczaj do pożądanego połysku. W zależności od natężenia ruchu, właściwie utrzymana drewniana podłoga powinna wymagać woskowania raz lub dwa razy w roku. Uważaj, aby nie przesadzić. Jeśli nie chcesz woskować swojej podłogi zbyt często, możesz pomyśleć o zastosowaniu produktów pochodzących od producentów renomowanych marek, takich, ja np. lakier bona. Ich użycie znacząco pomaga poprawić żywotność drewnianych podłóg. Jeśli jednak podłoga się „stępi”  spróbuj zamiast tego polerowania. Unikaj gromadzenia wosku pod meblami i innymi obszarami o małym natężeniu ruchu, nakładając wosk o dwukrotnie cieńszej warstwie,  jak w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Użycie lakieru bona może jednak sprawić, że woskowanie nie będzie konieczne. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie używać środków do czyszczenia winylu lub płytek na podłogach drewnianych. 

Zastosowanie niewłaściwych produktów do czyszczenia podłóg może sprawić, że nasza podłoga stanie się śliska i matowa. Jest to jeden z powodów dla których np. samopolerujęce woski akrylowe nie są zalecane do zastosowania w przypadku podłóg drewnianych. Zamiast nich lepiej użyć specjalistycznych lakierów, takich jak np. lakier bona.