Najnowsze trendy w dekoracji wnętrz

Moda na elementy wyposażenia wnętrz zmienia się z sezonu na sezon. Obecnie panuje trend na to, aby przedmioty, które wprowadzamy do naszych pomieszczeń były jednocześnie użytkowe, dekoracyjne oraz maksymalnie efektowne. Na szczególną uwagę zasługują tutaj zegary, które stają się dziełami sztuki nowoczesnej oraz klasycznej.

Unikatowe zegary ścienne w nowoczesnym wydaniu

zegar ścienny bez tarczyW ciągu dziesięcioleci zegary utraciły swoje muzealne piękno. Przez setki lat cechowały się wdzięcznym wykonaniem, ciekawymi zdobieniami oraz przyjemnym głosem dzwonków. Potem ich niepowtarzalność gdzieś się zagubiła i przez długi czas były zwykłymi czasomierzami. Jednak obecnie wraca moda na oryginalne, fantazyjne kształty i wzory. Bardzo popularny model stanowi zegar ścienny bez tarczy. Jest to produkt do samodzielnego montażu, którego poszczególne elementy przymocowuje się bezpośrednio do wybranej powierzchni. Zegary tego typu są dostępne w wielu kształtach, wielkościach oraz kolorach. Do pokoju dziecięcego będą pasowały zegarki w kształcie zwierząt, np. kotów lub motyli. Natomiast w salonie sprawdzą się niezwykle widowiskowe, duże zegary, charakteryzujące się geometrycznymi kompozycjami. Eleganckie modele lśnią blaskiem chromu oraz szkła. Ponadto umożliwiają dowolne ułożenie pojedynczych zegarowych elementów. Można tworzyć regularne kształty lub puścić wodze fantazji i układać całkowicie oryginalne aranżacje.

Zegary ścienne bez tarczy nie wymagają wiercenia dziur w ścianach i wbijania w nie kołków. Można je przyklejać w dowolnych miejscach, tworząc niebanalne kompozycje. Tego typu zegary potrafią być niezwykle efektowne. Natomiast dla osób lubiących skromność i minimalizm producenci oferują proste modele w mniejszych rozmiarach oraz stonowanych barwach.