Monitory i inny sprzęt w domowym studiu

Wielu ludzi, którzy posiadają talent muzyczny myśli o założeniu małego studia domowego. Dzięki niemu będą oni mogli nagrywać swoje pomysły i komponować utwory w komfortowych warunkach. Aby to uczynić, trzeba zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt studyjny, który możemy umieścić w domu. Jednym z ważniejszych elementów studia są monitory studyjne, które pozwalają odsłuchać nagrywany materiał.

Monitory oraz sprzęt potrzebny do nagrywania domowego

wysokiej klasy monitory studyjnePraca w domowym studiu w dużej mierze zależy od jakości monitorów. Ich jakość pozwala na idealne zmiksowanie powstającego materiału oraz stworzenie idealnych warunków odsłuchowych. Wysokiej klasy monitory studyjne występują w wersjach aktywnych i pasywnych. W zależności od warunków studyjnych można dobrać ich wielkość oraz preferowaną moc. Różnią się także wielkością zamontowanych głośników. Oprócz monitorów w domowym studiu ważne są dobrej jakości mikrofony. Dzielą się one na między innymi wielomembranowe i małomembranowe. Innym rodzajem mikrofonu jest wersja przeznaczona do nagrywania instrumentów. Jeżeli chcemy nagrywać dźwięki w domu musimy mieć w naszym sprzęcie kartę dźwiękową dobrej klasy. Może być ona wbudowana w komputer lub też w postaci osobnej obudowy. Aby nagrywanie przebiegało w na wysokim poziomie musimy także posiadać przedwzmacniacz wielokanałowy. Ważnym elementem studia są tez wszelkiego rodzaju kontrolery.

Jeżeli pracujemy na komputerze, musimy posiadać dobre oprogramowanie, które posłuży nam jako centrum dowodzenia naszego nagrywania. Dzięki oprogramowaniu możemy zarządzać nagrywanymi ścieżkami i edytować je na bieżąco. Możemy je grupować oraz obrabiać je przy pomocy efektów. Oprogramowanie daje nam możliwość używania gotowych dźwięków dzięki wbudowanej bibliotece.