Firany na okna balkonowe

Bardzo lubię by w moim domu panowała przytulna atmosfera. Dbam o dom i zajmuję się nim jak najlepiej. Lubię też kupować różne ozdoby do domu – w szczególności stawiam na ładne tekstylia, a więc np. firany w moim domu zawsze są dobrze dopasowane do pokoju i są bardzo wysokiej jakości. W domu mam też dużo ładnych poduszek, które są prawdziwą ozdobą.

Moje okno balkonowe ma specyficzne wymiary

firany pasujące na okno balkonoweZ firankami w domu, choć bardzo lubię je kupować, mam właściwie jeden mały problem. Moim zdaniem ciężko jest znaleźć firany pasujące na okno balkonowe, albo w każdym razie moje okna balkonowe mają na tyle dziwne wymiary, że w sklepach często firanki są zbyt wąskie, albo za krótkie. W moim mieszkaniu ściany są trochę wysokie, a więc zawsze mam problem z tym by znaleźć na tyle długi firany by wyglądały one ładnie. I dotyczy to wszystkich pokoi, a więc w większości pomieszczeń mam po prostu krótkie firany. W salonie jednak podobają mi się długie firany i takich zawsze szukam i kupuję. Ale przyznam szczerze, że zupełnie nie przeszkadza mi to, że moje okno balkonowe ma takie trochę dziwne wymiary. Uwielbiam w nim to, że jest duże przez co do pokoju wpada naprawdę dużo światła. Ze względu na te nasłonecznienie wybieram zawsze dość cienkie firanki, tak by dobrze przepuszczały światło. Jednocześnie zwracam uwagę na to by materiał, z którego wykonana jest firana szybko nie wypłowiał pod wpływem słońca.

Mam jeden ulubiony sklep, w którym często znajduję fajne firany, które pasują do mojego okna balkonowego. A jeżeli jakaś firana bardzo mi się podoba albo znajdę jakiś ładny materiał to w sklepie tym mogę zapłacić za drobne poprawki albo uszycie firany specjalnie dla mnie. Wtedy też wszystko jest idealnie dopasowane do rozmiarów moich okien i wygląda po prostu super.