Powody dla których warto wykonać odbitkę foto

Dotychczas swoje zdjęcia przechowywałam głownie na twardym dysku i jakoś niespecjalnie rwałam się do ich wywoływania. Wiadomo, że wywołane zdjęcia pozostają jedynie w naszych albumach, a tymczasem plikami cyfrowymi możemy dzielić się ze światem. Zmieniłam swoje zdanie, kiedy pewnego dnia moje zdjęcia zniknęły.

Dlaczego warto zrobić odbitkę fotograficzną?

Odbitki fotoWywoływanie zdjęć wydawało mi małą i niepotrzebną przesadą. W końcu trzymając swoje zdjęcia głównie na dysku możemy dzielić się nimi w mediach społecznościowych czy chociażby wysłać w prywatnym mailu. Swoje zdanie w kwestii robienia odbitki foto zmieniłam z dwóch powodów. Pierwszym był wylot do Japonii w której spędziliśmy z rodziną cudowne wakacje. Zdjęcia na tle malowniczych krajobrazów wyszły tak prześlicznie, że postanowiłam wywołać te najpiękniejsze na pamiątkę, ale nie po to, aby kurzyły się w albumie, lecz aby zawiesić je na ścianie. Nie sądziłam wtedy, że wywoływanie zdjęć kosztuje dosłownie grosze, a gdy zauważyłam niską cenę odbitek zdecydowałam się także na wywołanie swoich ulubionych zdjęć na których jestem z rodziną czy przyjaciółmi. Dziś dziękuję sobie za ten pomysł, ponieważ całkiem niedawno wirus komputerowy spustoszył całkowicie mojego laptopa. Wszystkie pliki i wszystkie zdjęcia zniknęły, a ja gdybym wcześniej nie wywołała tych najwspanialszych, zostałabym teraz zupełnie z niczym. Nie chcę nawet myśleć, jak byłoby mi żal bezpowrotnej utraty zdjęć robionych w Japonii! Od tamtej pory za każdym razem, kiedy robię zdjęcia, zawsze wybieram najładniejsze z nich i zamawiam ich odbitkę, a także dla bezpieczeństwa staram się przetrzymywać pliki na osobnych, zewnętrznym dysku.

Dlatego też polecam każdemu, kto lubi upamiętniać wspaniałe i ulotne chwile za pomocą fotografii, aby wykonywał także ich odbitki. Jak widać z wirusem czasami może sobie nie poradzić nawet dobrze strzeżony laptop, a wówczas możemy na zawsze utracić nasze cenne pamiątki. Co więcej, zauważyłam, że wywołane zdjęcia zawieszone na ścianie świetnie prezentują się w roli dekoracyjnej, co jest kolejnym plusem robienia odbitek fotograficznych.