Sposoby ogrzewania budynków

Nasza strefa klimatyczna obliguje do zakładania w domach jednorodzinnych oraz blokach mieszkalnym instalacji grzewczej. Pomimo różnych sposobów ogrzewania np. gazowego, olejowe, podczerwonego, najbardziej popularne jest centralne ogrzewanie wodne. Jednym z producentów grzejników do tego typu instalacji jest marka Radson.

Zalety grzejników znanej marki Radson

grzejniki radsonBelgijska marka z wieloletnim doświadczeniem w branży ciepłowniczej posiada w swojej ofercie wiele modeli grzejników. Wśród nich znaleźć można różnego rodzaju grzejniki płytowe, łazienkowe, kolumnowe, konwektorowe, kanałowe, dekoracyjne, typu PLINT oraz klimakonwektory. Najbardziej popularnym wyborem wśród klientów są kaloryfery płytowe. Niezawodne grzejniki radson cechuje wysoka jakość oraz innowacyjna technologia. W kaloryferach tej firmy moc grzewcza jest rozłożone równomiernie co daje komfortową temperaturę w całym pomieszczeniu. W zależności od zapotrzebowania na ciepło mogą być jedno lub dwupłytowe. Marka Radson produkuje swoje grzejniki z blachy zimnowalcowanej. Proces produkcji odbywa się zgodnie z jakością ISO 9001 oraz normą EN 442. Ich wygląd jest estetyczny, a biały kolor doskonale komponuje się z każdym pomieszczeniem. Kaloryfery tej marki prezentują się elegancko ze względu na niewidoczne konsole oraz ukryte połączenia, które schowane są w dole grzejnika, co sprawia, że grzejniki są mało widoczne i nie zaburzają wystroju wnętrza.

Decydując się na wybór grzejników do centralnej instalacji grzewczej, należy przede wszystkim przeliczyć, jaka moc oraz wielkość grzejnika będzie nam potrzebna. Najlepiej skorzystać z pomocy hydraulika, który w specjalnym programie na podstawie metrażu, ocieplenia oraz liczby okien wyliczy jaką pojemność musi mieć kaloryfer w naszym pokoju.