Odpowiednie łóżeczko na długi czas

Każdy rodzic pragnie uszczęśliwiać swoje dzieci, zwłaszcza gdy są jeszcze bardzo małe. Wszystko co kupuje z myślą o swoich pociechach, musi być najlepsze i najdroższe. Czasem jednak, rzeczy które kupujemy, mogłyby znacznie dłużej służyć i być bardziej praktyczne, niż piękne. Oczywiście nie zaszkodzi jeśli bedą spełniać obie te cechy.

Jakie łóżeczka dla naszych dzieci?

łóżko dziecięce z szufladąWielkie zakupy przed pojawieniem się nowego członka rodziny, zazwyczaj rozpoczynają się kupnem: ciuszków, pieluszek, kremików, bucików itp. Również znajomi i rodzina często wyposaża nas w podobne produkty. Oczywiście, wszystko jest piękne i niewątpliwie zostanie wykorzystane, ale oprócz magazynowania zbyt dużej ilości rzeczy, związanej z ubieraniem i higieną, warto pomyśleć o wyposażeniu pokoju, lub miejsca w którym nasza pociecha rozpocznie swoją życiową przygodę. Pokój dziecka, wbrew pozorom to nie tylko piękne mebelki i jeszcze śliczniejsze tapety i firanki. To miejsce, które przede wszystkim powinno być oazą spokoju, harmonii i ergonomicznych rozwiązań. Na przykład, łóżko dziecięce z szufladą będzie znacznie bardziej praktyczne, niż łóżeczko bez szuflady. Zaoszczędzi to nam wiele miejsca na zbędne szafki np. na pampersy. Takie łóżko powinno posiadać również bezpieczną i wygodną do zdejmowania platformę do przebierania, oraz możliwość regulacji wysokości ułożenia materacyka. Będzie to pomocne gdy nasz maluszek, będzie już chciał siadać, lub wstawać. Bardzo praktyczne, mogą również okazać się zdejmowane szczebelki z boku łózka, co umożliwi dziecku łatwe wychodzenie, w celu odwiedzenia np. rodziców w ich sypialni, lub co również jest możliwe, podjęcie próby załatwienia swoich potrzeb w łazience.

Oczywiście, przychodzi moment kiedy nasze łóżko okaże się za małe, ale dzięki wszystkim wymienionym wcześniej funkcjom będzie służyło przez maksymalnie do tego przeznaczony czas. Później, kupujemy również łóżeczko z szufladą, tym razem z możliwością powiększania go, w miarę jak nasza pociecha rośnie. To również pozwoli dziecku przez długi czas i w pełni z niego korzystać, bez konieczności wcześniejszej wymiany.